Podczas ostatnich zajęć w Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON skupiliśmy się na osteopatycznych technikach strukturalnych w obrębie stopy oraz klinice osteopatycznej.
Miniony weekend w naszej szkole osteopatii upłynął pod znakiem POWIĘZI W OSTEOPATII!
Dziękujemy wszystkim studentom PAO OSTEON za niesamowitą energię, zaangażowanie i pasję do nauki!
GOT to strategia leczenia osteopatycznego, oparta na systemie manualnych technik mobilizacyjnych, umożliwiających diagnostykę i leczenie zaburzeń ruchomości stawowej oraz tkankowej.
Celem jest przywrócenie równowagi biomechanicznej oraz stymulowanie organizmu do samoleczenia.
Techniki w skróceniu – autorska metoda pracy osteopatycznej wykładowców PAO OSTEON: M.Verheyen D.O. oraz T.Colot D.O.
Pierwsza część minionego weekendu upłynęła w naszej szkole osteopatii pod hasłem „Technik w skróceniu”!
Zajęcia w znakomity sposób poprowadził Marek SCHREIBER D.O w asyście Małgorzaty Gierczak D.O.
Ostatni weekend w szkole osteopatii PAO OSTEON to “Osteopatia trzewna cz.1”, którą poprowadzili: Marcin FLUDER D.O. oraz Magdalena KOWALSKA D.O. Studenci mieli okazję zgłębić podstawy osteopatii trzewnej, która odgrywa kluczową rolę w diagnozie i terapii wielu dolegliwości.
Za nami wyjątkowe szkolenie podyplomowe „Klinika Stanów Ostrych Kręgosłupa” prowadzone przez wybitnego osteopatę Thierry’ego Colot D.O.!
Precyzyjna diagnostyka układu ruchu to klucz do skutecznej terapii. Dlatego też na zajęciach z Semiologii układu ruchu w naszej szkole osteopatii studenci nauczyli się: – Rozpoznawać patologiczne zmiany w stawach, mięśniach i układzie kostnym.
Zajęcia z anatomii palpacyjnej trzewnej i czaszkowej to fundament w edukacji osteopatycznej. Podczas tych zajęć studenci uczą się precyzyjnego badania struktur wewnętrznych ciała, takich jak narządy wewnętrzne a także subtelnych struktur czaszki.
Zajęcia kliniczne to jeden z najważniejszych etapów nauki w szkole osteopatii PAO OSTEON. To moment, gdy teoria i techniki manualne poznane na wcześniejszych zajęciach spotykają się z praktyką. Pod okiem doświadczonych osteopatów studenci zdobywają bezcenne doświadczenie w pracy z pacjentami, ucząc się diagnozowania, planowania terapii i stosowania odpowiednich technik osteopatycznych.
Na zajęciach nasi studenci pod czujnym okiem Mistrzyni anatomii palpacyjnej – Anny Gawryszewskiej D.O. – skupili się na anatomii palpacyjnej kręgosłupa lędźwiowego, miednicy, uda oraz kolana. Omówione zostały teoretyczne podstawy oraz przeprowadzona została oczywiście praktyczna część – szczegółowa palpacja, która stanowi podstawowe narzędzie w pracy każdego osteopaty.
Miniony weekend w szkole osteopatii PAO OSTEON upłynął pod hasłem „Osteopatia pediatryczna”, którą poprowadził specjalista w tej dziedzinie Pierre-Michel Dugailly D.O., PhD.
Kolejni fizjoterapeuci wybrali Polską Akademię Osteopatii OSTEON, by nauczyć się czegoś więcej niż tylko technik. Zdecydowali się nam zaufać, by zdobyć wiedzę i umiejętności
Przedmioty ogólnomedyczne stanowią ważny element wykształcenia współczesnego ospeopaty.
A jak semiologia układu ruchu, to oczywiście dr Victor Castro D.O. oraz dr n.med. Przemysław Bławat.
A jak semiologia układu ruchu, to oczywiście dr Victor Castro D.O. oraz dr n.med. Przemysław Bławat.
Miniony weekend (19-22.09.2024) w Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON przebiegł pod hasłem: Anatomia palpacyjna oraz Osteopatia strukturalna i Klinika: kończyna górna.
To był wspaniały osteopatyczny weekend (12-14.09.2024). Po raz pierwszy w szkole PAO OSTEON wyjątkowe szkolenie podyplomowe – ANATOMIA SEKCYJNA w Plastynarium w Guben!
Miniony weekend (6-8.09.2024) w Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON upłynął pod hasłem “Autonomiczny układ nerwowy”
Po 4-letniej przygodzie z osteopatią pora na sprawdzenie swojej wiedzy. Egzamin kliniczny to ostatni egzamin w ramach szkolenia osteopatów i zarazem ten najważniejszy.
9.marca 2024 na zawsze zostanie w naszej osteopatycznej pamięci! Te 20 lat to także lata wspaniałych spotkań, przyjaźni, wymiany doświadczeń, wspólnego odkrywania świata, i to nie tylko tego osteopatycznego.